• Facebook
  • Twitter
  • Youtube
Kliknij aby powiększyć
PODSUMOWANIE TRASY KONCERTOWEJ.
2011.04.27
POST IN
     Co weekend 8 aut osobowych, 1 bus i 3 tiry, zmierzało w kierunku miejscowości, w których Doda grała koncerty promujące trasę Rock’n’Roll Palace Tour 2010. Tournee po Polsce rozpoczeło się 30 kwietnia 2010r. koncertem w Toruniu, a zakończyło się elektryzującym performancem Artystki podczas gali PLOTKI ROKU 2010 w Warszawie. W ciągu tego czasu Doda i Jej ekipa przemierzyli około 150tys. km.

Doda wiedziała, jak wybudować napięcie wśród swoich odbiorców. Na swojej oficjalnej stronie internetowej www.DODAQUEEN.com opublikowała intro, które następnie można było usłyszeć na koncercie. Był to wstęp do jej prywatnego muzycznego królestwa, w którym zwracała się do fanów:
(...)Wejdźcie do mojego królestwa i rozpalcie w nim ogień rebelii i rozpusty! (...) Tylko droga występku prowadzi do mojego pałacu... KTÓRY NIE JEST DLA WAS WSZYSTKICH! WELCOME TO THE ROCK'N'ROLL PALACE!
Aby przekonać się o autentyczności, która bije od Dody wystarczy porozmawiać z jej słuchaczami - Nikt nie pokazywał na scenie takich rzeczy, jakie pokazuje Doda. Już sama zapowiedź trasy w postaci Intro była niesamowita. Intro? Intro jest jak mantra, jak modlitwa, którą każdy fan odmawia przed snem. – powiedział Jakub, fan.

Rock’n’Roll Palace Tour.

      Dorota Rabczewska znana jest z tego, że angażuje się w 100% w swoje projekty. Osoby, ktore z nią współpracją również wykazują się pełnym profesjonalizmem, dlatego są tak idealnie zgranym zespołem. Ostatnia trasa Dody była dla wszystkich wielkim wyzwaniem, pracowało nad nią wielu ludzi- piosenkarka, muzycy, managerowie i technicy estradowi.
- Rock'n'Roll Palace Tour była chyba najbardziej wymagającą, a zarazem mega profesjonalną trasą w ciągu ostatnich 4 lat. Przyniosła ogromny sukces w postaci frekwencji na koncertach oraz odbioru społecznego. Nie obyło się bez kontrowersji-jednaki to tylko margines w całej produkcji, który przysporzył nam tylko dodatkowej reklamy. Śmiem twierdzić, iż nikt aktualnie nie robi w Polsce takiego rozbudowanego i z takim rozmachem show. Trasa ta przyniosła mnóstwo satysfakcji i pokazała ludziom, iż w Polsce można robić duże rzeczy choć budżety w stosunku do gwiazd zachodnich są kompletnie nieporównywalne. - podsumowuje ostatni rok pracy manager koncertowy Dody Rafał Rabczewski. Jakie jest stanowisko Dody? Czy wszystko poszło zgodnie z jej planem? Artystka komentuje krótko:
Trasa Rock’n’Roll Palace Tour udała mi się w 100% tak, jak planowałam. Bardzo ładnie, wszystko dobrze, jedyne co bym zmienila to, to że chciałabym po prostu pokazywać się coraz szerszemu gronu publiczności.
Podczas ostatniej trasy odbyło się 71 koncertów.

tabela1

Organizacja koncertu.

      Rozłożenie dwustopniowej sceny zajmowało technikom od 8 do 10 godzin. Każdy najdrobniejszy szczegół konstrukcji był niezwykle ważny. Na scenie znajdowały się gadżety, które Artystka wykorzystywała podczas swojego show. Tuż obok sceny powinna znajdować się osobista garderoba. Dody,plus oddzielna dla zespołu. W przypadku plenerów mogła mieć formę namiotu, ciemnego koloru, lub campera z własnym oświetleniem i gniazdkiem 230V. Przejście z garderoby na scenę musiało być równe, suche oraz pozbawione przeszkód. Organizator był zoobowiązany do zakwaterowania artystki i jej współpracowników w hotelu.
Doda uświetniła swoim występem m.in. imprezę z okazji 18-tych urodzin magazynu PLAYBOY. Partnerstwo w organizacji koncertu Pani Katarzyna Kupisiak komentuje słowami: - Jako organizator, jestem bardzo zadowolona ze współpracy zarówno z Dodą, jak i firmą obsługująca ją ze strony technicznej. Goście byli zachwyceni.

tabela2

Koncert.
Kiedy wchodzę na scenę,czuję motywację, energię, wielką niespotykaną, bliżej nieokreśloną siłę, która nie targa mną w żadnych innych okolicznościach, której nie znam w normalnym życiu codziennym, tylko właśnie w tym jednym momencie. Czuję też satysfakcję, przyjemność, ulgę i przedewszystkim takie poczucie, że mogę zrobić wszystko, że absolutnie nic i nikt nie jest w stanie mnie powstrzymać ani stanąć mi na drodze, w robieniu tego co kocham.
- wyznaje Doda. Ale co robi bezpośrenio przed koncertem?
Godzinę przed koncertem śpię, ja zawsze śpię przed koncertami, potem jem, a nastepnie zaczynam się szykować. Najlepiej, żeby nikt wtedy nie kręcił się w pobliżu, bo może mu się oberwać szczotką albo pędzlem do oka.
      Każda trasa koncertowa ma swoje plusy i minusy. Doda jest osobą kontrowersyjną, jej show również takie było. Nie każdemu to odpowiadało, zdarzały się pojedyncze sytuacje, w których próbowano odwoływać jej koncerty wysyłając pisma, organizując pikiety, inni próbowali sprowokować ją do przerwania koncertu. Jakie stanowisko względem takich sytuacji zajęła Doda?
Pomimo przeciwności, wynikających z różnych sytuacji nigdy nie przerwałam koncertu. To, że ich nigdy nie przerywam wynika z tego powodu, że w ogóle mam bardzo przekorny charakter. Jestem przewrotna, właściwie taką trochę „cholerą”. Jeżeli ktoś mi coś zrobi złego, zareaguję dokładnie odwrotnie niż się spodziewa. Jeżeli ktoś usiłuje mnie ośmieszyć, upokorzyć lub w jakiś sposób zdenerwować od razu wiem, że nie dojdzie do takiego skutku, jaki zamiarzał wywołać. Mam po prostu taki charakter i to nie tylko jak jestem na scenie , tylko zawsze. Nic nie jest w stanie przerwać mojego koncertu, to się tyczy również innych aspektów mojego życia.
Współpraca z ekipą.
Podczas pierwszego koncertu z trasy Rock’n’Roll Palace Tour wszyscy byli przerażeni, oczywiście tylko nie ja, bo zawsze twierdziłam, po czterech latach tras, że na początku jest tragicznie, zdaje się, że nie może być gorzej, wszyscy się boją. Natomiast Ja najbardzej lubię te pierwsze 10 koncertów, kiedy każdy chodzi sparaliżowany nerwami. Mi się to najbardziej podoba. Bardzo dobrze mi się współpracuje z całą ekipą, tylko że wszyscy się bardzo stresują, bo niewątpliwie jak na polskie warunki prezentujemy najbardziej zbliżone namiastki prawdziwego światowego koncertu. Ciężko to ogarnąć... Ekipa techniczna od sceny, z którą pracuje, w wielu sytuacjach musi uwiajać się w kilka sekund, co jest stresujące i wcale nie łatwe.
– podsumowuje piosenkarka. Manager koncertowy Rafał Rabczewski również jest zadowolony ze współpracy z ekipą - Wzorem zachodnich gwiazd współpracujemy tylko z jedną firmą zapewniająca technikę sceniczną, co w pełni gwarantuje nam wszędzie taki sam, niezmienny, najwyższy poziom bez przykrych niespodzianek…

Fani.

      Zapewniają frekwencję, kupują płyty oraz wspierają swojego idola.
Postanowiłam poznać opinię, zarówno takich, którzy brali czynny udział w trasie, jak i takich, którzy oglądali koncerty jedynie dzięki youtube lub relacjom transmitowanym przez lokalne media, bądź Internet.
Danka, jest fanką Dody od 5 lat, była na ponad 100 koncertach: - Tego co się czuje stojąc pod barierkami nie odda żadna telewizja ani internet. Aby się tam znaleźć potrafię przejechać całą Polskę.,czasami przez kolejne 3 dni.
- Atmosfera, jaka panuje na koncercie jest nie do opisania ,człowiek czuje się jakby znał się z całą publiką od lat. - Eryk.
Patryk oglądał koncerty Dody na youtube: - To co widziałem kompletnie zwaliło mnie z nóg! Nikt w Polsce nie wzbudza tylu emocji. Mam nadzieję,że kiedyś Doda odwiedzi moje miasto i zobaczę to wszytko na żywo.
Grzegorz był na 15 koncertach. W trakcie jednego planuje drugi, dlaczego?: - Doda daje z siebie 110%, kocha to co robi i ta miłość wprost kipi ze sceny. Czasem zasłuchany w tym transie czuję się, jakby śpiewała tylko dla mnie...To coś niesamowitego, coś czego nie potrafi nikt inny.
Na koncerty Dody przychodzi średnio od kilku do kilkanastu tysięcy osób. Jedni przychodzą słuchać jej muzyki, drudzy zobaczyć show, a jeszcze inni zjawiają się przypadkiem. Jednak większość uważa, że to jest pozytywnie „zmarnowane” półtora godziny z życia.


      - Reasumując trasa Rock'n'Roll Palace Tour wyznaczyla pewne trendy na lokalnym „podwórku”, a konkurencja, która myśli że nas w końcu dogoni mocno się myli, bo nadchodzi jeszcze bardziej „wypasione” The Seven Temptation 2011 Tour,które kompletnie powyrywa fanów, jak i organizatorów z butów. - podsumowuje Rafał Rabczewski. A jak będzie w rzeczywistości? Przekonamy się już w maju.

Natalia Brzostowska

koncert

ALL RIGHTS RESERVED
BY DODAQUEEN.COM
UNIQUE VISITORS: 7875333
TOTAL HITS: 16847548